YARIM ASIRLIKLezzet Hikayesi

Yarım asrı geride bırakan lezzet dolu hikâyemiz, 1964 yılında Aziz Üzeyir Güneş’in yoğurt üretimi yapan firması Güneş Süt ile başlar. Kısa zamanda bir aile kültürüne dönüşen süt ürünleri üreticiliği; sırasıyla ayran, kaşar peyniri, beyaz peynir ve tereyağı ile başlar; dünyanın en sevilen peynirlerinden mozzarellaya kadar uzanır.
1995 yılında ikinci kuşağın yönetimi devralmasıyla başlayan süreç neticesinde, yolculuğa Güneşoğlu markasıyla devam edilir. Kökleri Anadolu’ya sıkı sıkıya bağlı olan üretici geleneğin bir gereği olarak, bu toprağın en seçkin yöresel peynirleri, Güneşoğlu kalitesiyle tüketiciyle buluşturulur. Tutkuyla başlayan bu emek dolu öykü, hak ettiği mükafatı damaklarda bulur.

Güneşoğlu olarak en temel kaygımız, kalitemizde sürdürülebilirliği esas kılmaktır. Daimî hedefimiz gerek ürünlerimizdeki süt oranı gerekse doğallık ve katkısızlık ilkemizle, bizi tüketicilerimiz nezdinde takdire şayan kılan değerlerimizi sürdürerek Güneşoğlu kalitesini tüm Türkiye’yle buluşturmaktır.

Sağlıklı Nesiller
İçin Varız

Bizce sağlıklı beslenmek herkesin hakkı. Gıdada gerçek doğallığın özlemini yaşayan şehir hayatına, o özlenen köy doğallığını sunabilelim diye, 55 yıllık birikimimizle katkısız süt ve süt ürünleri üretiyoruz. Sağlığın değerini iyi biliyoruz.

Gününüze değer, öğününüze lezzet katın!