Anasayfa Ürünlerimiz Beyaz Peynir
BEYAZ PEYNİR

Kahvaltıların başrol oyuncusu, karpuzun hiçbir şeye değişilmez dostu, böreklerin can yoldaşı, karganın gevezelik edip tilkiye kaptırdığı, simidin yanında olmazsa olmazı... Hikâyesi, lezzeti bol bir yiyecek: Güneşoğlu Beyaz Peynir…

Tüm dünyada sevilerek tüketilen beyaz peynir, yeterli ve dengeli beslenme düşünüldüğünde, önemi inkâr edilemeyecek temel bir fermente süt ürünüdür. Peynir protein, mineraller ve vitaminler gibi esansiyel maddeler bakımından zengin bir kaynaktır. A, B ve E vitaminleri, kalsiyum ve fosfor içerir. Peynir, süt proteini açısından oldukça zengindir.

100 gram peynir yetişkin bir insanın günlük mineral ihtiyacının çoğunu karşılar. Peynir, kolay hazmedilir ve diğer gıdaların hazım olmasına yardımcı olur. Bu özelliği nedeniyle de sofraların baş tacıdır. Ayrıca kolesterol oranı en düşük gıdalardan biridir. Peynirde laktoz yoktur ya da düşük oranda bulunur. Bu nedenle peynir, sütü sindirmekte zorlanan kişiler için alternatif bir gıdadır. Peynirdeki mineraller, çocuklarda boy uzamasını önemli ölçüde arttırır, kemik gelişimine yardımcı olur. Kadınlarda da kemik yapısının güçlü kalabilmesini sağlar. Ayrıca diş sağlığı için vazgeçilmez bir besindir.

Sabahları açlık kriziyle uyananlara da küçük bir tüyo veriyoruz: "Yatmadan bir iki saat önce bir dilim peynirle ekmek yenirse, sabaha kadar kan şekeri dengede olacağı için bir açlık kriziyle uyanılmaz".

Güneşoğlu Beyaz Peynir, pastörize edilen inek sütünün beyaz peynir kültürüyle aşılandıktan sonra mayalanması ile elde edilen pıhtının tekniğine uygun olarak kırılması ve peynir altı suyunun uzaklaştırılarak baskıya alınması sonucu elde edilir. Daha sonra salamura ilave edilerek Güneşoğlu kalitesi ile ambalajlara doldurulur ve soğuk hava deposuna alınarak satışa sunulur.

Güneşoğlu Beyaz Peynir Grupları